Cyklistické návleky

Štandard značky Sportful je perfektná kvalita a maximálna precíznosť. Inak tomu nie je ani v kategórii doplnkov. Môžete si vybrať spomedzi rukavičiek, čiapok a návlekov to pravé pre Vás. Ak hľadáte ľahučké letné rukavice na bike, ktoré ani nepocítite, alebo ozajstnú ochranu pred mrazom s membránou WindStopper, u nás je výber takmer neobmedzený. Cyk...

Štandard značky Sportful je perfektná kvalita a maximálna precíznosť. Inak tomu nie je ani v kategórii doplnkov. Môžete si vybrať spomedzi rukavičiek, čiapok a návlekov to pravé pre Vás. Ak hľadáte ľahučké letné rukavice na bike, ktoré ani nepocítite, alebo ozajstnú ochranu pred mrazom s membránou WindStopper, u nás je výber takmer neobmedzený. Cyklistické čiapkyčelenky, návleky na rukynohy alebo aj tretry a ponožky z úžasného vlákna sú samozrejmosťou. Stačí len nahliadnúť a vybrať si.

Ako sa obliecť

Cyklistické doplnky SportfulZákladné cyklo doplnky, ktoré si na bicykel môžete obliecť, sú rukavičky (alebo rukavice), ponožky, návleky a medzi toto vybavenie patria aj šatky, čiapky alebo čelenky. Kedy ich obliecť, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Teplota >30°C

Na oblečenie sa na jazdu na bicykli do týchto teplôt sa kladie veľký dôraz najmä v smere použitých materiálov. Produkty musia byť komfortné, aby aj pri náročných podmienkach zaručovali funkčnosť a neboli naobtiaž.

Rukavičky Comfort, Bodyfit ale aj ďalšie sú vynikajúco odvetrávané a perfektne sedia, preto ich určite nevynechajte aspoň na pretekoch kde je riziko pádu vyššie. Z kategórie letné ponožky si spomedzi rôznych farieb a výšok vyberie každý. Voliteľne je možné použiť pod priblu čelenku Second Skin HeadBand, ktorá dobre odvádza pot.

Cyklo doplnky Sportful - Rukávnik No-RainTeplota 20°C – 30°C

Teplotné pásmo kde opäť použijeme len základné doplnky, teda už spomenuté cyklistické ponožky, rukavičky prípadne niečo pod prilbu. V prípade dažďa sa často používa šiltovka BodyFit Cap, ktorej šilt ochráni Vaše oči pred prskajúcimi kvapkami aj v hustom daždi, keď sa už nedajú použiť okuliare.

Teplota 15 – 20°C

Ako už bolo spomenuté v podobnej sekcii pri vrchnej časti oblečenia, v závislosti od podmienok si môžeme obliecť rukávniky a na výber sú 4 materiály. Lycra, ThermoDrytex, špecialitou sú teplejšie Second Skin a nepremokavé No-Rain návleky. Ak prší, pod prilbu sa opäť hodí šiltovka BodyfitCap a na tretry nepremokavé návleky Wet Lite Bootie.

 

Teplota 10 – 15°C

Návleky na tretry Sportful

V tomto prípade už návleky na ruky počas jazdy na bicykli určite nahradí dlhý dres alebo bunda. Pri vyššej teplote ešte môžeme použiť cyklo návleky na nohy, no ak teplota klesne je aj tie lepšie nahradiť dlhými cyklistickými nohavicami. Podobne je to aj s rukavičkami, ktoré už postupne nahrádzajú rukavice s dlhými prstami.

Uši v prípade potreby zahrejú čiapky Anakonda alebo Second Skin...Sportful ponúka do týchto podmienok tenšie modely návlekov na tretry a do dažďa extra niekoľko verzií, z ktorých je najprepracovanejšia No-Rain Bootie.

Teplota 5-10°C

Prichádzajú na rad výrobky s membránou WindStopper. Nezabudnite na kvalitné čiapky, vyberte si spomedzi Helmet Liner, TV Hat, ThermoDrytex Cap a ďalších. Veľká je aj ponuka Windstopper rukavíc WS Pursuit, Anakonda, TDT+ Light... Na nohy sú potrebné teplejšie ponožky a na tretry návleky.

 

Teplota <5°C

V týchto teplotách sa môže hodiť aj niečo extra na krk, napríklad Neck Warmer, komplexnejšiu ochranu poskytuje kukla Second Skin, alebo Face Mask s membránou Windstopper. Spomedzi modelov sa vyberajútie najteplejšie, snažte sa však obliecť tak aby Vám bolo teplo ale aby ste sa nadmerne nepotili, prípadne voľte oblečenie, ktoré rýchlo odvádza pot. Prepotené oblečenie počas cyklo tréningu rýchlejšie stráca svoje termoizolačné vlastnosti a zimu pocítite skôr.

Zobraziť viac
Sportful Primavera návleky na ruky zelené/čierne
Sportful Primavera návleky na ruky zelené/čierne
Skladom
22,90 €
21,90 €